Március 21-én lezajlott a IX. Dr. Szegedi Ervin Megyei Fizikaverseny

A különböző kategóriákba összesen 90 induló jelentkezett. A középiskolások versenye a már megszokott módon zajlott: a félórás tesztkitöltés után másfél órája volt a diákoknak négy feladat megoldására.

Új színfoltja volt a rendezvénynek az általános iskolásoknak, illetve a feladatmegoldás helyett a gyakorlati tevékenység iránt fogékonyabb középiskolásoknak meghirdetett projektverseny. A szivárvány előállításának különböző módjait bemutató prezentációk az írásbeli verseny javítási szünetében zajlottak, szórakoztató és hasznos időtöltést kínálva az eredményekre váró versenyzőknek.

Az eredményhirdetés a megírás után két órával azért volt lehetséges, mert a fizikaszakos kollégák 9 fős lelkes csapata hatékonyan végezte a javítási és egyéb adminisztrációs feladatokat. Ezúton is köszönjük a munkájukat.

A díjakért az MSK Hungary Gépgyártó Bt.-nek mondunk köszönetet. Szponzorációjuk nagyon értékes lehetőség a teljesítmények elismerésére. A különdíjakat a Nagyerdei Gyógyfürdő Kft., Asztalos József és a Szegedi család jóvoltából volt lehetőségünk kiosztani.

Reméljük, hogy a jövő évi rendezvényünkön legalább ennyi résztvevőt üdvözölhetünk

A versenyről fényképeket a galériában találnak.

A verseny helyezettjei

9. évfolyam

1. Csire Roland                        (DRK Dóczy Gimnáziuma)

2. Tófalusi Ádám (8. oszt)       (Debreceni Fazekas Mihály Gimnázium)